2 Nisan 2013 Salı

bata çıka, birleşik yazılırSonu mutlu biten bir hikayeden  1 ay sonra.

Çetin, ekürisi Serkan'ı beklemek için köprünün altına ilerledi,  büfeden yarım ekmek salam - kaşar yaptırdı. Cebindeki son 2 lirayı dimes süper karışık meyve suyuna verdi. Böylece günlük meyve ihtiyacını süper karışık şekilde hallettiğini düşündü. Meyve suyunu, 2 yudum aldıktan sonra ceketinin yan cebine : " sigara ile içerim, zayi olmasın " diyerek koydu . Köprünün altında yediği  yarım ekmekle : cüneyt arkın'ın filmlerinde ;defalarca öldürülen , ama  bir sonraki sahnede yine karşımıza çıkan figüranlara benziyordu. ekmeğin salamsız ve kaşarsız kısımlarını hızlıca yedi . Dimesten bir yudum daha aldıktan sonra nereyi ısırsa ağzına salam- kaşar gelecek ekmeğine baktı . Ağzı sulandı. Pavlov'un köpeğinden tek farkı cebinde dimes süper karışık meyve suyu taşımasıydı . Serkan elinde sigarayla köşeyi dönünce gözleri parladı . Ağzındaki lokmayı yutana kadar cebindeki telefonu çıkarıp 1 tuşuna bastı . Telefon , en büyük özelliği olan otomatik aramayı Serkan için yaptı . Ağır adımlarla yaklaşan Serkan cebinden telefonu çıkarana kadar , Çetin gizli bir iş çeviriyormuş gibi sağına soluna bakmaya başladı . Ekranda " Eküri Çeto " yazısını göründüğü zaman , Köprünün altı , hayatının en büyük yankısını Çetin'in kahkahasıyla işitti . Şakaydı . arayan tabi ki Çetin'di. Serkan çok ağır bir şakaya maruz kalmış gibi sinirlendi . " Senin aradığını nasıl anlamadım! " diye hayıflandı . Köprünün altından bir kız grubu geçince sustular , topuk sesleri bitene kadar beklediler.  Serkan, gün boyunca Çetin'e şaka yapmaya çalıştı.

Adı güzel diye; Faşistlerdi, rambo bıçağı taşıyan insanlardı . 17 yaşında bir kız yanlışlıkla gözlerine deyse tecavüz ederlerdi. 17 yaşındaki bir çocuk yanlışlıkla gözlerine deyse tekme tokat döverlerdi. Ezbere bildikleri tek şey uzun eşekte üstte olanın söylediği maniydi. Hiçbir zaman altta olmadılar .

Çetin ,Salamlı kaşarlı ekmeğin sarılı olduğu gazetedeki : " Kansere çare bulundu " yazısının altında bulunan  spor haberlerini okurken  ; Serkan , köpek taklidi yaparak Çetin'in sol bacağına yapıştı .
 köprünün altı bir kahkahaya daha şahitlik etti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder